Herding Collie & Sheltie Cup 2017

31.10.2017


S naším organizačním týmem se nám podařilo zorganizovat 1. ročník speciálu pasení pro kolie a šeltie. Konal se 28.10. v Libhošti. Vše za podpory chovatelských klbů, za čož jim moc děkujeme! Krásný článek je k přečtení v časopies Pes přítel člověka 12/2017.

BIAGGI startoval v IHT 2, obsadil 2.místo (o pouhé 2 body), postoupil do finále, zkoušku složil na výborně a od příští sezóny už v IHT 3!!! (Poznámka redakce s odstupme času....Od roku 2018  se mění pravidla a mimo jiné jsou změněy podmínky pro přestup, opravdu pech :(. Vzhledem k tomu, že nemáme díky agility čas jezdit na závody víc jak 1-2x ročně , se přestupu asi nedočkáme....Bohužel platí jak se říká, nelze sedět na více židlích najednou).

HOPSINKA startovala v IHT1 a stala se nejlepší dlouhosrstou kolií v IHT1 (druhá koliečka se smolně diskvalifikovala). Celkově jsme obsadily 9.místo z 12 kolií/šeltií.

Hopsinka o doby, kdy bravurně složila HWT u oveček dosti zdivočela a uklidní ji jedině pravidelný systematický trénink, který nám zatím chybí. Tím, že jsme trať došly a nediskly se, jsem si posunula zase hranici svých možností. Je to jako pokoušet se zkorit tornádo, zkoušeli jste to někdy? Ač bodově jsme neoslnily a limit zkoušky unikl, divácky atraktivní to naše číslo jistě bylo :D.
Biaggi byl úžasný, sice byl místy taky trochu živější, i když umí pást jako beránek, ale budiž mu to odpuštěno, protože jinak vše zvládl krásně. Dokonce i trychtýř, se kterým jsme na posledních závodech, co byly před rokem, hodně bojovali. Finálvý parkur jsem už dost vypustila. Veškerou bojovnost jsem totiž nechala na trati s Hopsou, za což se Biánkovi omlouvám, příště se polepším ;).
Také se musíme pochlubit, že Biaggiho sestra Barossa vyhrála IHT3 a dokončila podmínky pro udělení titulu Šampion práce ČMKU! Oni dva jsou sportovní sourozenci snů!

Fotky z akce zde:https://vranky.rajce.idnes.cz/PASENI_LIBHOST_-_28.10.2017

Organizační tým :)
Organizační tým :)
Mojie pasáčci
Mojie pasáčci