Vrh C

17.2.2022 se narodila štěňátka ze spojení Audi a Edin

MÁME VOLNÉHO KLUKA  (veronika.kucerikova@seznam.cz)

Doporučuji sledovat  naši FB stránku Kolie a šeltie z Koltije, kde přidávám fotky, videa atd. skoro každý den.

17.2.2022 - 1.den
17.2.2022 - 1.den
5.den
5.den

Máme 2 tmavě zlaté holky, 2 tricolorní kluky, 1 tmavě zlatého kluka
Na holky máme nyní spousty zájemců. Zájemci o kluky se mohou hlásit. 

Jedná se o sportovní spojení! Obě linie vedeny ke sportu ve více generacích.
Štěňátka mají sportovně úspěšné předky. 
Kontakt:
 Veronika Kučeriková, veronika.kucerikova@seznam.cz
V případě zájmu mne kontaktujte prosím prvně na email, uveďte i své tel.č. a já se vám pak ozvu

Další foto dole na této stránce 

I za otcem třetího vrhu jsme jeli za hranice a opět do Německa. Tentokrát zatím nejdál, až k hranicím s Nizozemskem. Na tatínka vrhu Edina jsem přišla tak, že už dlouho jsem číhala na uchovněného potomka mé oblíbené fenky Boots (Clavonens Bree), která mě uchvátila svou krásnou postavou, barvou a drivem a pohybem na agility parkuru. I ona sama je po fence, které byla sportovně vedena nejen v agility. Edin je mladý pes, který se věnuje sportu zvanému rally obedience. Krom toho, že je krásný a šikovný, má i skvělé výsledky genetických testů všeho druhu a podrží tak to, co má Audinka horší.
Edin se mi moc líbil i při osobním setkáním a to nejen vzhledem, ale i povahou, což je moc moc důležité.
Audinka je holčička z mého vlastního odchovu, z prvního vrhu, takže opravdová srdcová záležitost. U jejího příchodu na svět jsem byla a zcela neplánovaně si tuhle tricolorku, nejmenšího z vrhu jedinou černou, nechala a nelituji toho ani trochu. Je úžasná a nejvíc z mých kolií se přibližuje mé představě o dokonalé kolii, co se povahy týká. Samozřejmě má i nějaké moresy, ale bez těch by to byla přeci nuda :D. Audinka velmi ráda dělá cokoliv, co si usmyslím. Nejvíc se věnujeme agility a dogdancingu a to nejen na závodní/zkouškové úrovni, ale také na různých akcích pro veřejnost. Audi má složeny zkoušky canisterapeutického psa. Doplňkově se věnujeme noseworku (zatím jen doma pro zpestření) a párkrát jsme byli na pasení (na něj nemáme zatím bohužel čas, ale vlohy pro něj zdá se má).
Tohle spojení je zajímavé nejen rodiči štěňátek, ale i jejich předky z obou stran, mezi kterými najdete nejen krásné kolie, ale i agiliťáky v eltiní kategorii A3, Mistryni ČR v agility, Klubové šampiony práce a další. Určitě se na ně mrkněte. Zajímavé spojení je to především pro ty, které láká kombinace dlouhosrsté kolie a psích sportů. V tomto směru je těžké najít spojení s podobným předpokladem a tak máte jedinečnou šanci.  Je však důležité si uvědomit, že i když potomci budou mít vlohy pro sport po rodičích, nebudete mít nic bez práce a trpělivosti.  


Audi Biaggi Koltije (CZ) - maminka vrhu
Cl.Work Ch. Hopsinka Zara z Dančí louky x Ducke McBrown aus sem Boltenmoor (DE)
HD A, ED 0
MDR1+/-, DM-/-
CEA/PRA/KAT negativ, RD pozitiv
Sport: agility, dogdancing
Exams/Zkoušky: A1, F1, MD1, DwD1, HtM1,
Certificat of therpay dog
Master of Dogdancing 1
Sportovní pes roku - 2020 Agility dl.kolie 2.místo, 2019 Dogdancing dl.kolie 1.místo
Web s dalšími podrobnostmi: https://koltije.webnode.cz/audi/


Clavonen's Edison (DE) - tatínek vrhu
Clavonens Bree (DE) x Ohl-Family Emilio (DE)
HD A, ED 0
CEA/PRA/KAT negativ, RD negativ
MDR1 +/+, DM +/+, CEA +/+, PRA +/+, IPD +/+
Sport: rally obedience
Exams/Zkoušky: ROB2, kvalifikace do ROB3 
Web s dalšími podrobnostmi: https://www.clavonen-collies.de/zucht/nachzucht/edison/

Ukázka některých předků štěňátek

Cara Dark Peony z Dančí louky
Cara Dark Peony z Dančí louky

Naše štěňátka
Spousty aktuálních i starších fotek a videí najdete na našem Facebooku Kolite a šeltie z Koltije

Štěňátka už mají svá papírová jména:
Kluci: Cuc Flek Koltije, Cuk Trek Krtek Koltije, Cukr Blik Šik Koltije
Holky: Ciri Cara Koltije, Cita Cele Brita Koltije

První narozený - kluk, krycí název Pan Krtek, tricolor, Cuk Trek Krtek Koltije - již v novém domově
Jeho příchod na světe byl trochu dramatický, protože Audinka tlačila už docela dlouho a pořád nikdo nelezl ven. U Hopsinky jsem byla zvyklá, že se tlačí a chvíli na to už vítáme štěňátko. Někdy kolem půlnoci z 16. na 17.2. se obejvil první kousek štěňátka. Z kulatého malého otvůrku koukal jen kousek nosíku, pusinky a z něho jazýček. Šlo slyšet i vidět, jak se sápe po vzduchu a jak nadechuje se vzduchem i vodu. Nebyl v obalu, takže jsem měla dost obavy, aby se "neutopil". Audinka ještě nebyla povolená a otvor se pořád nezvětšoval a působil ještě hodně staženě. Přes malou dírku jsem mu vytřela nosík od vody a snažila se přezku lehce přetahovat přes pusinku, aby se mohl nadechovat. Trvalo to někonečně dlouho. Už jsem to viděla bledě a měla nachystáno tlačítko k volání veterináře. Pak hurá konečně jsme se pohli a hlavička byla venku! V té chvíli mi spadl ze srdce obrovský balvan, protože ač hlavička visící vzhůru nohama ze stojící Audinky vypadala trochu hororově, už mohl štěník volně dýchat. Pomaloučku polehoučku jsme se obě s Audinkou snažili prtěti pomoci. Přezka byla pořád ještě malá a já si stále říkala "důvěřuj v proces" a pejsek i Audinka to zvládli. Zvládl to na světě celý! Celý se narodil v čase 0:15 hod., ale kousek něho byl na světě už před půlnocí. 
Jak se později ukázalo, jednalo se o nejmenší štěňátko z vrhu a vůbec ze všech tří vhrů, co jsme zatím u nás měli. Pejsek tricolorní vážící jen 160 g. Malý ale neuvěřitelně čiperný a bojovný. Doslova prokopal svým větším sourozencům cestu na svět a proto mu doma říkáme Krtek i jeho vzhled k tomu svádí. A já jen žasnu nad tím, jak to má ta příroda dobře zařízené, že na svět šel první právě on, ten nejmenší. Ten, který v děloze nejméně papal, aby zprůchodnil cestu ven. Kdyby lezl ven jako první kdokoliv jiný, tak nevím, nevím, zda bychom to zvládli bez pomoci veterináře.  Třeba se to takto děje při porodech normálně a já moc srovnávám to, jak porody probíhaly u Hopsinky, zas tolik zkušeností nemám. Další štěňátka už lezla ven hladce, přezka se roztáhla a porod proběhl vlastně úplně skvěle :). Pořád přemýšlím, jak mu toho krtka zakomponovat do papírového jména, ale zatím nic, co by bylo vhodné po všech stránkách. Svěřím se vám však s nejvtipnějším nápadem, který jsme vymysleli s kamrádkou a to "Cestovrt Krt" :D.  Díky Krtku, že jsi úspěšně zahájil ten krásný proce zrození vrhu C!

18.den Krtek
18.den Krtek
32. den Krtek
32. den Krtek

Druhá narozená - holka, krycí název Slečna Skorocelolímečková, zlatá, Ciri Cara Koltije, již v novém domově

Její příchod na svět už probíhal normálně. Audinka tlačila a holka byla za chvilku na světě a to v 0:25 hod. Chvilku byla propojená s dělohou resp.placentou ještě pupeční šňůrou. Placenta však nevycházela a šlo vidět, že Audi má v tlačení pauzu tak jsem ji po chvilce "přestřihla" nehty mezi prsty, osušila a rychle dala k mamince a sourozenci. Holka vážila 270 g. Na levé straně má bílý límeček přerušený.

17. den Cita a Ciri
17. den Cita a Ciri
32. den
32. den
17.den Cita a Ciri
17.den Cita a Ciri

Třetí narozený - kluk, krycí název Pan Flíček, zlatá, Cuc Flek Koltije, rezervovaný
Audi stojí, zatlačí a celé štěně vypadne na zem rychlostí blesku, na zastávky na cestě na svět není prej čas. Kluk jako buk se narodil v čase 0:56 hod. Snadno ho poznáte podle toho, že nemá límeček, jen malý flíček shora. Je to takový pořádný zlaťáček. Při porodu vážil 320 g. Prvně jsem ho nahlásila svému porodnímu asistentovi (příteli) jako holku :D, ale později když jsem již narozené mrňouse kontrolovala znovu a už víc v klidu, jsem najednou viděla to, co mi mé oči předtím zatajily - pinďoura :D

18.den Flíček
18.den Flíček
32. den
32. den

Čtvrtá narozená - holka, krycí název Slečna Skvrnka, zlatá, Cita Cele Brita Koltije, již v novém domově
Na svět šla podobně jako její zlatá sestra :). Poznáte jí podle toho, že shora má jen kousek límce. Narodila se v čase 2:30 hod a vážila 300 g. Ta si na rozdíl od předchozího bráchy dala v bříšku ještě šlofíka a nechala maminku nabrat sílu na pokračování porodu. Přišla na svět 1,5 hodiny po 3.narozeném pejskovi.

17.den Cita a Ciri
17.den Cita a Ciri
17.den Cita a Ciri
17.den Cita a Ciri
32. den
32. den

Pátý narozený - kluk, krycí název Pan Velký tricolor , tricolor, Cukr Blik Šik Koltije, volný k rezervaci
A máme tu závěr naší sestavy a opět kluka jako buka vážícího 310 g. Čas jeho příchodu na svět je 3:40 hod. Jakmile se rozhodl, že je čas se tady taky ukázat vrhl se do světa střemhlav stejně jako jeho druhý velký brácha rovnou na jeden zátah. Má skoro celý límeček, kousek chybí na levé straně. 

18. den Cukřík
18. den Cukřík
32.den
32.den

Příprava na porod, porod první den v pár fotkách